مونسان در دیدار با نمایندگان مجلس مطرح کرد؛ اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به توسعه گردشگری و مرمت و حفظ بناهای تاریخی در بودجه سال 97

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با چند‌ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال 97 برای مرمت، حفظ و احیای بناهای تاریخی ثبت‌شده و توسعه گردشگری شد.

 معاون رئیس‌جمهوری  در دیدار با محمد خدابخشی نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست ما از نمایندگان مجلس این است تا با اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده در قانون بودجه سال 97 به توسعه گردشگری و مرمت، حفظ و احیای بناهای تاریخی ثبت شده، به رونق صنعت گردشگری در کشور کمک کنند.

او با بیان این‌که توسعه گردشگری می‌تواند به اشتغال‌زایی و کسب درآمد کمک کند افزود: در صورت اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه گردشگری و نیز مرمت، حفاظت و احیای بناهای تاریخی ثبت‌شده، می‌توان شاهد ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی بیشتر در جامعه باشیم.

در این دیدار همچنین موضوعات مرتبط با حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، تأمین زیرساخت‌های گردشگری، سرمایه‌گذاری و احداث بازارچه صنایع‌دستی در الیگودرز مورد بررسی قرار گرفت و محمد خدابخشی نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی را در خصوص ظرفیت‌های گردشگری و نیز قابلیت‌های حوزه میراث‌فرهنگی در الیگودرز به معاون رئیس‌جمهوری ارائه کرد.

بررسی ظرفیت‌های گردشگری نطنز و قمصر

در دیدار معاون رئیس‌جمهوری با مرتضی صفاری نطنزی نماینده نظنز و قمصر نیز مأموریت‌های سه‌گانه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این دو شهر استان اصفهان مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار که علی پیراینده شهردار نطنز نیز حضور داشت، صفاری نظنزی گفت: بیشترین مراجعات مردمی به نمایندگان درخصوص اشتغال و درآمدزایی است که به‌طور حتم توسعه گردشگری مهم‌ترین راهکار اشتغال‌زایی است که می‌تواند مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

او افزود: نطنز یک منطقه فوق‌العاده و ویژه در حوزه گردشگری است که وجود منطقه نمونه گردشگری در این شهر و وجود 50 امام‌زاده در کنار قلعه‌های تاریخی و بافت تاریخی نطنز، می‌تواند به‌عنوان قابلیت‌های مهم در حوزه گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مجلس افزود: در این میان ابیانه نیز به‌عنوان یکی از زیباترین روستاهای کشور یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است که البته در این منطقه روستاهای زیبای دیگری نیز وجود دارد و قرار گرفتن این روستاها در بسته‌های تورهای گردشگری ضمن آشنایی گردشگران با دیگر جاذبه‌های گردشگری نظنز می‌تواند از خسارت‌های احتمالی به ابیانه جلوگیری کند.

صفاری نطنزی اضافه کرد: در منطقه نطنز یک قلعه تاریخی وجود دارد که 44 اتاق دارد و می‌توان با احیای این قلعه و تبدیل آن به یک مرکز اقامتی به توسعه گردشگری در نطنز و قمصر کمک کرد.»

علی پیراینده شهردار نطنز نیز در این جلسه گفت: شهرداری نطنز آماده هرگونه همکاری با سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

او افزود: یکی از مهم‌ترین محورهای همکاری مشترک با شهرداری نطنز  می‌تواند احیا و بازسازی بازار تاریخی نطنز باشد و این آمادگی را داریم تا بر اساس یک تفاهم‌نامه با میراث‌فرهنگی حیات را بار دیگر به محله قصبه نطنز برگردانیم.

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز با تأکید بر توجه به تمام ظرفیت‌های حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مناطقی مانند نطنز و قمصر گفت: یکی از موضوعاتی که می‌تواند به درآمدزایی و اشتغال در هر منطقه کمک کند توجه به گردشگری و رونق این صنعت است و نطنز و قمصر در این خصوص ظرفیت‌های فراوانی دارند.

او افزود: «در این میان توجه به بافت‌های تاریخی و آثار فرهنگی و مرمت و احیای آن ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در این خصوص همکاری و مشارکت شهرداری‌ها امری ضروری است.»

تأکید بر تأمین زیرساخت‌های گردشگری در آباده، بوانات و خرمبید

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین با رحیم زارع نماینده آباده، بوانات و خرمبید دیدار کرد که محمدصادق کریمی فرماندار خرمبید نیز در این دیدار حضور داشت.

در این جلسه با اشاره به وجود ظرفیت‌های گردشگری بی‌نظیر در این سه شهر بر تأمین زیرساخت‌های گردشگری در آباده، بوانات و خرمبید تأکید شد.

مونسان همچنین با الیاس حضرتی نماینده مردم تهران زمینه‌های مشترک همکاری در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پایتخت را مورد بررسی قرار داد.

 در این دیدارها، سیدهادی قره‌سید رومیانی معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ها، محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی، سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری، قدرت ابراهیمی مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روح‌الله مهدی‌نژاد رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز حضور داشتند.سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری /

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است