رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان: شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری و احیای آثار تاریخی نطنز فراهم شده است

رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با تاکید بر این که شرایط بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری و احیای آثار تاریخی شهرستان نطنز فراهم شده است، گفت: مرمت قلعه طرق رود، مرمت قلعه تاریخی هنجن، خانه تاریخی سورگاه افوشته، بناهای تاریخی روستای ابیانه، خانه تاریخی فاطمی بادرود، بقعه باباحاجی شهر خالدآباد از طریق جذب اعتبارهای لازم انجام شد.

 حسین یزدانمهر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت و در اولویت قراردادن حوزه میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان نطنز از طریق نماینده و جلسه های مختلف وی با جمعی از مسئولان کشوری به همراه فرماندار، حرکت بسیار خوبی در مسیر پیشرفت حوزه گردشگری شهرستان نطنز شکل گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز افزود: با این پیگیری ها اعتبارهای قابل توجهی برای مرمت آثار تاریخی و باستانی شهرستان از جمله بهسازی، بدنه سازی و کف سازی محوطه مسجد جامع، مرمت بنای مسجد جامع، آتشکده ساسانی پس از گذشت سال های طولانی و مرمت بیش از ۱۲ خانه تاریخی در سطح شهرستان جذب شد.

وی تصریح کرد: مرمت قلعه طرق رود، مرمت قلعه تاریخی هنجن، خانه تاریخی سورگاه افوشته، بناهای تاریخی روستای ابیانه، خانه تاریخی فاطمی بادرود، بقعه باباحاجی شهر خالدآباد از طریق جذب اعتبارهای لازم انجام شد.

یزدانمهر همچنین با اشاره به جذب اعتبار برای برگزاری جشنواره گیاهان دارویی، تصریح کرد: تلاش می شود تا با جذب اعتبار برای اعطای تسهیلات با سود کم به فعالان عرصه گردشگری، زمینه توسعه و پیشرفت صنعت توریسم را بیش از پیش فراهم کنیم.

وی با تاکید بر این که شرایط بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری و احیای آثار تاریخی شهرستان نطنز فراهم شده است، خاطر نشان کرد: پیگیری های جدی و مستمر نماینده برای بهتر شدن وضعیت همچنان ادامه دارد.صاحب نیوز/

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است