رالی گردشگری خودروهای تاریخی پایان یافت

رالی گردشگری خانوادگی خودروهای تاریخی، 26 و 27 بهمن ماه 1396 از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در مسیر تهران ـ ابیانه ـ تهران برگزار شد.

به‌گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، رالی گردشگری خودروهای تاریخی به‌منظور ترویج فرهنگ اتومبیل‌رانی ایمن، توسعه گردشگری داخلی در کشور، معرفی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ملی و تاریخی در بخش خودرو، آشنایی گردشگران با جاذبه‌های مسیر مسابقه و با هدف صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار شد.
مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی درخصوص لزوم برپایی اینگونه رقابتها گفت: تعدادی از خودروهای قدیمی باارزش به‌دلیل قانون خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل کشور، در معرض نابودی قرار دارند و کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به عنوان دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی، برگزاری رالی و نمایشگاه ویژه این نوع خودروها را بر خود واجب می‌داند.
سلمان یارمحمدی با بیان این‌که خودروهای با عمر بیش از 25 سال با ویژگی‌های فنی و ظاهری مساعد در این رقابت حضور داشتند، افزود: خودروهای شرکت‌کننده، 26 بهمن از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران رقابت خود را آغاز کردند.
یارمحمدی ادامه داد: شرکت‌کنندگان موظف بودند در ایستگاه‌های کنترل تعبیه‌شده در مسیرهای تهران تا روستای تاریخی ابیانه توقف کنند و پس از دریافت تأیید داوران، به مسیر خود ادامه دهند.
طبق گفته مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، استقامت و پایداری رانندگان در طول مسابقه، سرعت انتقال و تصمیم‌گیری به موقع برای پیشگیری از بروز حوادث و تصادفات، مسیر‌یابی صحیح، جهت‌یابی و انجام محاسبات دقیق به منظور رسیدن به‌موقع به مراکز کنترل از مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب برگزیدگان در این نوع مسابقات بود.
گروه‌ها پس از رسیدن به روستای تاریخی ابیانه، روز نخست مسابقه را به پایان بردند و صبح روز 27 بهمن مرحله دوم این رقابت آغاز شد.
یارمحمدی خاطرنشان کرد: این مرحله از رالی نیز در مسیر ابیانه به تهران برگزار شد و به این ترتیب رالی گردشگری خودروهای تاریخی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به کار خود پایان داد.
به گزارش ایرنا، کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی از ابتدای راه‌اندازی در سال 1314، برگزاری رالی‌های مختلف را با هدف ترویج فرهنگ اتومبیل‌رانی ایمن و عبور از سایت‌های گردشگری در دستور کار خود قرار داده است.ایرنا /

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است