آیین تحویل سال در امامزاده های ابیانه برگزار می شود

ابیانه

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابیانه گفت: مراسم جشن رونمایی از لوح ثبت ملی لباس ابیانه که درواقع پوشاک سنتی مردم ابیانه است در روز یازدهم فروردین ماه برگزار می شود.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابیانه اظهارکرد: ما از سال گذشته سنت قدیم مردم ابیانه را که در زمان تحویل سال نو در امامزاده های این روستا گردهم می آمدند احیا کردیم و در لحظه تحویل سال ۹۷ نیز مردم ابیانه در امامزاده یحیی و امامزاده عیسی حضار می شوند و ضمن زیارت امامزاده ها به دعا و تبریک سال جدید مشغول می شوند.

احمد نجیبی افزود: درطول ایام نوروز نیز خدمات مختلفی ازجمله مدیریت ترافیک، ارایه بروشور توسط دهیاری و پایگاه میراث فرهنگی و هم‌چنین هدایت گردشگران توسط راهنمایان گردشگری متخصص که در سطح روستا مستقر هستند به گردشگران ارایه می شود، ضمن اینکه نوروزگاه به صورت کامل در روستا فعال خواهدبود.

وی گفت: گردشگان علاوه با بازدید از روستای ابیانه و بازدید از خانه و اماکن تاریخی آن می توانند از موزه مردم شناسی ابیانه نیز دیدن کنند؛ ضمن اینکه امسال مراسم جشن رونمایی از لوح ثبت ملی لباس ابیانه که درواقع پوشاک سنتی مردم ابیانه است در روز یازدهم فروردین ماه برگزار می شود. آیین های نوروزی ابیانه روز سبزدهم فروردین‌ماه با حضور مردم مقیم این روستا و مهاجران آن در دشت ابیانه به پایان می رسد.ایمنا /

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است