«نوروز» سبب خیر برای ابیانه

 

«مسئولان قضائی شهرستان نطنز با حضور در روستای ابیانه، علاوه بر اعلام حمایت از این روستای تاریخی و ایجاد نگرش جدید نسبت به پرونده‌های حقوقی مربوط به بافت تاریخی، بر ساماندهی خانه مسافرهای این روستای تاریخی تاکید کردند.»

 

احمد نجیبی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابیانه، به بازدید حسین فروزانفر ـ رئیس دادگستری شهرستان نطنز، مرتضی باصریان ـ دادستان شهرستان نطنز ـ و حسین یزدانمهر ـ رییس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان نطنز ـ از روستای تاریخی ابیانه اشاره کرد و گفت: در این بازدید علاوه بر معرفی اماکن تاریخی و ارزش‌های تاریخی و طبیعی ابیانه، درخصوص ساخت‌وسازها و مدیریت گردشگری ابیانه توضیحاتی ارائه شد.

به گفته‌ی وی، این مسؤولان حمایت خود را از رعایت قوانین میراث فرهنگی ابیانه، درخصوص حفاظت از بافت تاریخی و یکدست بودن ساخت‌وسازها اعلام کرده‌اند.

او توضیح داد: با این اعلام حمایت، توجه مضاعف دادستان و رییس دادگستری به حفاظت بافت تاریخی ابیانه باعث می‌شود تا نیازهای این روستاس تاریخی اعلام شود. نوع نگاه این مدیران در دستگاه قضایی در پرونده‌های حقوقی ابیانه مثبت و دلگرم‌کننده بود.

وی با اشاره به تاکید دادستان و رییس دادگستری نطنز نسبت به لزوم ساماندهی خانه‌های اجاره‌ای برای گردشگری ابیانه در نوروز و رعایت اصول و قوانین، افزود:‌ بر اساس اعلام ستاد نوروزی شهرستان نطنز، کسانی که تمایل به اجاره دادن خانه‌های خود در ابیانه را دارند، فقط تا فردا (دوشنبه) ۲۸ اسفند فرصت دارند در سایت مخصوص ثبت‌نام کنند.

او یک شرکت خصوصی را مجری این طرح دانست و افزود: ‌بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی خدمات سفر این مجری انتخاب شده و خانواده‌هایی که قصد اجاره فضای خانه خود را دارند باید تا فردا اول وقت اداری ثبت‌نام کنند.

به گفته‌ وی نحوه ارتباط با نماینده شرکت در هر منطقه در مبادی ورودی ابیانه اطلاع‌رسانی می‌شود و گردشگرانی که قصد اقامت شب در ابیانه را دارند برای اطلاع از اطلاعات اقامتی می‌توانند با اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز تماس بگیرند.ایسنا /

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است