حمام ابیانه

ابيانه دو حمام در دو محله بالا و پايين دارد كه در حال حاضر حمام محله پايين (هرده) خراب شده و همه اهالي از حمام محله بالاي ده استفاده مي كنند. در گذشته حمام و سلماني محله بالا و پايين ده جدا بوده است، خانم بيبي كاشي، يكي از اهالي محله هِرِدهکه از 25 سال پيش حمامي ده بوده، در حال حاضر نيز به اين کار مشغول است. نگهداري و تعميرات حمام از محل هزينه عمومي ده است. هزينه حمام براي هر نفر ابيانه اي يك تومان بوده ولي افراد غربيه پول بيشتري مي پرداختند. زنان معمولاً براي حمامي يك قرص نان مي بردند، پسران نيز تا قبل از ازدواج مي توانستند مزد حمامي را نپردازند. در حال حاضر در قسمت ورودي حمام صندوقي گذاشته شده است که پول حمام را در آن مي گذارند. به گفته اهالي، ابيانه مدت زيادي است که حمام دوش دارد. گفتني است که سوخت حمام در گذشته گون بوده است.

نظرات  

 
+3 # ناشناس 1393-03-19 14:36
با سلام و عرض ادب
در تمامی شهرهای ایران حمام ها به صورت بنای تاریخی است و از انجا به عنوان مکان دیدنی با مجسمه های زیبا قرار گرفته است امید است در صورت بازسازی حمام تاریخی ابیانه از این بنا به عنوان اثری تاریخی استفاده شود و در حفظ تاریخچه ابیانه برای فرزاندمان به خوبی استفاده نمائیم
پاسخ
 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است