"کمجان"در مسیر پیشرفت/ مدرسه قدیمی روستای کمجان دوباره زنده میشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ابیانه و به نقل از گوهر سبز نطنز ، به همت كانون جوانان آينده نگر موسسه خیريه و مدرسه یار کمجان و با هماهنگي شوراي اين روستا مدرسه قدیمی عطار کمجان ترمیم و بازسازی خواهد شد.

ادامه مطلب: "کمجان"در مسیر پیشرفت/ مدرسه قدیمی روستای کمجان دوباره زنده میشود

تصاویری از جشنواره غذاهای محلی روستای کمجان

 

جشنواره غذای محلی کمجان،بهشت عطر و طعم غذاهای ماندگار

هم‌زمان با برگزاری جشنواره طبیعت‌گردی، گیاهان دارویی و طب سنتی امسال جشنواره غذاهای محلی به همت کانون فرهنگی روستای کمجان در شهرستان نطنز برگزار شد.

ادامه مطلب: جشنواره غذای محلی کمجان،بهشت عطر و طعم غذاهای ماندگار

برداشت های غیر اصولی معدنی دردهستان برزرود و طرق رود، زخمی بر پیکر طبیعت منطقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ابیانه ، برخی از روستاهای شهرستان نطنز به دلیل شرایط خاص منطقه ای و ظرفیت های آن در مباحث معدنی با مشکلاتی مواجه اند به گونه ای که برداشت های بی رویه شرایط زندگی و روال طبیعی زندگی مردم آن محدوده را با حاشیه هایی مواجه کرده است.

در سال های اخیر فعالیت های معدنی در روستاهای برزرود و طرق رود ، تخریب گسترده طبیعت بکر و خدادادی منطقه، از جمله چشمه ساره، آب های زیر زمینی ،کوهها و مراتع بدنبال داشته ، به طوری که این طبیعت زیبا و منحصر به فرد در حال تبدیل شدن به طبیعت زشت ، خشن و بلا استفاده است.
استخراج بی رویه معادن منطقه ضمن اینکه اعتراضات مردمی بدنبال داشته نگرانی هایی را نیز برای اهالی ایجاد و مسئولان محلی را نیز درگیر آن کرده است.

به همین منظور اهالی روستای برزرود ، کمجان و طرق رود درنظر گرفته اند تا با حضور خود در مقابل فرمانداری شهرستان نطنز در روز پنجشنبه مورخه 11 آذرماه ساعت 10 صبح برای رساندن صدای اعتراض و در خواست خود به گوش مسئولان این شهرستان ، از مسئولان شهرستان نطنز بخواهند تا اقدامات سازنده و بازدارنده ای در خصوص این گونه بهره برداری ها اعمال نمایند.

 

 

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است