پرونده 47 اثر تاریخی نطنز برای طی مرحله قانونی به تهران فرستاده شده است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: طی یک سال گذشته پرونده 47 اثر تاریخی ملموس و نا ملموس شهرهای نطنز و بادرود جهت گذراندن مرحله های قانونی به تهران فرستاده شده است.

 

فریدون الهیاری روز جمعه در نشست مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و مسئولان شهرستان نطنز بیان کرد: نطنز پس از شهرستان کاشان بیشترین آثار و بناهای تاریخی ثبت شده به تعداد 114 اثر جدید را در استان اصفهان دارد که این روند حاصل تلاش و پیگیری مستمر مدیران میراث فرهنگی شهرستان نطنز بوده است.
الهیاری تاکید کرد: حوزه میراث فرهنگی شهرستان نطنز نیازمند فعالیت بیشتر در جهت حفظ و نگهداری آثار تاریخی ارزشمند است.
وی بیان داشت: تاکنون 100 اثر توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز طی سه سال اخیر مرمت شده و حفاظت و نگهداری این بناها مطالبه اصلی مردم است.
الهیاری با اشاره به وجود مکان های تاریخی و مذهبی شناخته شده نظیر امامزاده آقا علی عباس (ع) در بادرود، بافت های قدیمی در محله افوشته نطنز، قلعه طرقرود، بناهای باستانی در خالد آباد و همچنین روستای ابیانه اظهار داشت: طی سه سال گذشته به رغم محدودیت منابع مالی 14 میلیارد ریال از اعتبارهای ملی جهت مرمت آثار و بافت های تاریخی شهرستان نطنز هزینه شده که این میزان اعتبارات تخصیصی هزینه شده دوبرابر 10 سال گذشته بوده است .
وی تصریح کرد: شهرستان نطنز به لحاظ داشتن آثار تاریخی جزو سه شهرستان برتر استان اصفهان به شمار می آید ولی متاسفانه این شهرستان به جهت میزان منابع اختصاص یافته در ردیف سه شهرستان آخر استان محسوب می شود. ایرنا / خبرنگار: رحمت الله کاملی بادی

 

 

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است